Otestovať seba a World of Chillies z paluby The Chilli Doctor? Žiadny problém! Ako dopadlo testovanie?

image
otestované
Počet recenzií
10
ako ste hodnotili
5
8x
4
1x
3
1x
2
1
odporúča
90 %
Testované v období
od 2. 11. 2023
do 26. 11. 2023

Pripravte sa na poriadnu cestovnú horúčku. Vezmeme vás za papričkami vypestovanými vo všetkých kútoch sveta. Nudiť sa rozhodne nebudete - v balíčku nájdete celé sušené papričky, granule, mleté prášky aj tekuté mashe z Indie, Číny, Taiwanu, Malawi, Turecka, Peru, Mexika a USA.

Cesta okolo sveta začína práve vo vašej kuchyni.

World of Chillies - balíček chilli z celého sveta


Osem rôzne pálivých a odlišne spracovaných chili lahôdok. Ak sa rozhodnete začať svoju cestu v Mexiku, v balíčku na vás čaká prášok z aromatických údených Chipotle. Chuť Indie môžete prepožičať každému svojmu jedlu vďaka červenému prášku z Kashmiri papričiek. Celé papričky Chaotian, pochádzajúcich z Číny, vtisnú neodolateľnú tradičnú chuť každému pokrmu ázijskej kuchyne. Ako chutí africké, naozaj pálivé čili, spoznáte vďaka papričkám Bird’s Eye pôvodom z Malawi. Milovníci, ktorí s chilli ešte len začínajú, ocenia jemne pikantné vločky Aleppo zo Sýrie, ktoré svojou sladkokyslou chuťou pripomínajú hrozienka alebo sušené paradajky. Tekuté chilli mash nájdete v balíčku v dvoch variantoch - bude vaším favoritom Chipotle mash z papričiek pôvodom v USA, alebo mash Naga Bhut Jolokia s pôvodom v Peru? Nezabudli sme ani na tú najväčšiu výzvu - sušené najštipľavejšie papričky na svete Carolina Reaper vypestované v Taiwane.

Viac informácií nájdete TU.


Hodnotenie
10
avatar
Peter
perfektná kombinácia chilli na rôzne druhy jedál. v balíku sa nachádzajú práškové chilli (Ancho,Chipotle,Kashmiri,Cayenne), ktoré sú slabšie na pikantnosť ale zato vynikajú svojou chuťou, čo ich predurčuje na tvorbu zaujimavých jedál ako sú polievky, alebo jedlá z mäsa. Ďalšie omáčky, ktoré sa nachádzajú v balíku sú skôr na individuálne dochutenie, keďže sú omnoho silnejšie, čiže si každý nájde to pravé podľa toho akú pikantnosť jedla preferuje :)
klad rôzne druhy chilli
klad výborná chuť práškových chilli
klad každý si nájde to pravé čo preferuje
klad pekné darčekové balenie
klad v balíku mi chýbala štiplavejšia prášková chilli
příloha příloha příloha
avatar
Michal
Produkt prišiel rýchlo, príjemným kuriérom, zabalený v ochrannej folií. Tento kartónový blíček World of Chillies je doslova kufrík prvej pomoci pri nedostatku štiplavosti. Je to naozaj cesta okolo sveta prostredníctvom chilli. Každý jeden produkt v balíčku má svoju špecifickú chuť a obohatí každé jedlo. Do pyré odporúčam aj len tak občas vojsť lyžičkou a dodať si trochu pálivej energie počas dňa. Veľmi kladne hodnotím aj označenie pálivosti na každom obale.
klad obal a dizajn produktu
klad ochranné balenie počas dopravy
klad chuť
klad rýchle dodanie
příloha příloha
avatar
Dominik
Veľmi pekné nápadité balenie, hodí sa rozhodne ako darček pre milovníkov chilli. Chute sú rozmanité, najviac ma oslovilo Chipotle svojou unikátnou údenou chuťou, je proste vynikajúce, a Carolina Reaper, ktorá je extrémne palivá. Omáčky majú vyhovujúcu redšiu konzistenciu.Ani jeden z produktov sa mi nezdal príliš horký. Páči sa mi, že sú z rôznych kútov sveta. Čo ma mrzí je, že aj keď je to česká firma, text vzadu je len po anglicky. Taktiež na obale sa nedozviem vôbec žiadne informácie o daných druhoch. Na webstránke majú o nich rôzne zaujímavé informácie, ktoré mi v balení chýbajú (napríklad ako letáčik v krabici by to bolo fajn), obzvlášť ak by som to mal dať niekomu ako darček. Chilli prášky by mohli mať rôzne intenzity pálivosti, všetky 4 ks sú totižto intenzita iba 1 až 2 z 5, čo je škoda.
klad Darčekové balenie, veľmi pekný dizajn
klad Rôznorodosť svetových chutí
klad Zaujímavé balenie so skúmavkami
klad Chutné chilli z rôznych oblastí sveta
klad Veľké množstvo korenia v skúmavke
klad Konzistencia a chuť omáčok je výborná
klad Informácie na obale sú len v angličtine
klad Chýbajú informácie o chilli okrem intenzity
klad Všetky 4 prášky sú nízkej pálivovosti
klad Zbytočný plastový obal na skúmavkách
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Lukáš
Balenie aj prevedenie veľmi pekné, informácie o druhoch adekvátne. Omáčky sa mi zdajú málo vychutené, štiplavosť zodpovedá škále na obale. Carolinu Reaper by som dal asi na prvé miesto čo sa týka chuti, vone aj farby. najhoršie hodnotím Aji Amarilo, preráža tam nejaká kyslosť ktorú newiem definovať. Habanero aj Jalapeno, klasika, nemám čo vytknúť. Celkovo ich hodnotím priemerne.. Mleté chilli mi prišlo jemne zatuchnuté, chuť som si vobec neužil. To neodporúčam vobec.
klad prevedenie
klad carolina reaper mash
klad mleté chilli
příloha příloha příloha
avatar
Matej
World of Chillies balíček je pravým rajom pre všetkých milovníkov pálivých dobrôt. Tento exkluzívny súbor chilli papričiek z celého sveta prináša do kuchyne skvostnú pestrosť a intenzitu chutí. Od tradičných druhov po exotické odrody, balíček ponúka širokú škálu chuťových zážitkov. Jedným z najväčších kladov tohto produktu je jeho globálny rozsah. Od thajských kajenských papričiek po mexickej jalapeños, používatelia majú možnosť objavovať a porovnávať chuťové profily z rôznych častí sveta. World of Chillies je teda nielen skvelým spôsobom, ako obohatiť kuchyňu o rôznorodosť, ale aj lákadlom pre tých, ktorí hľadajú nové a vzrušujúce chuťové zážitky. Tento balíček prináša do vašej kuchyne výlet okolo sveta plný pikantných dobrodružstiev.
klad Dizajn balenia
klad Množstvo Chilly
klad Carolina Reaper pyré
příloha
avatar
Martin
Pasta red Habanero- príjemná,nie veľmi páliva chuť vhodné do omáčky. Aji Amarillo - príjemne páliva,výrazná chuť čili papričiek taktiež vhodná do omáčky alebo k jedlu na chuť Green Jalapeño- viac páliva, výrazná chuť Jalapeño papričiek vhodná ako omáčka k jedlu. Carolina Reaper-veľmi páliva,veľmi výrazná chuť Caroliny Reaper. Vhodné ako omáčka k jedlu (len pre ľudí ktorý majú radi veľmi pálive omáčky) Čili v práškovej forme: 1.Ancho-jemne pálive,vhodne do varenia 2.CHipotle-trošku viac pálive,vhodné do varenia alebo na dochutenie si jedlá 3.Kashmiri-trošku viac pálive vhodné do jedlá 4.Cayenne-trošku viac pálive,vhodné ako korenie do jedlá Balenie je veľmi pekne v krabičke. Na zadnej strane všetko zrozumiteľne napísané.
klad Pekne balenie samostatných chilly produktov
klad Krásna krabička
klad Pekne rozpísané názvy chilly vzadu na krabičke
klad Zapáchajúce fľašky v ktorých sú pasty(omáčky)
příloha příloha příloha
avatar
Monika
Krásne balenie, ktoré na prvý pohľad zaujme a vidíme všetky produkty a ich názvy, zo zadnej strany informácie o každom produkte, jasne a stručne napísané. Práškové aj tekuté chilli sú plné takmer po okraj čo tiež hodnotím pozitívne. Chuť každého chilli je jedinečná a stupne pálivosti na obale zodpovedajú realite. Mňa najviac oslovilo Green jalapenos ktoré ma veľmi výraznú chuť no príjemnú znesiteľnú pálivosť, nechýba ani Carolina, ktorá tiež nesklamala a aj väčší nadšenci Chilli si pri nej prídu na svoje. Určite odporúčam.
klad Krásny obal
klad Prehľadné informácie
klad Rôznorodý výber
klad Dobre označené stupne pálivosti
klad Vhodné aj ako darček
příloha příloha
avatar
Peter
Zásielka prišla bezpečne a prekvapivo vkusne zabalená, 4 papričky v sypkom stave a 4 v tekutom. všetky nádobky boli od začiatku pootáčané názvom dopredu, takže to bolo ľahko čitateľné. Zo zadnej strany balenia nie je zvlášť detailné info o tom, s akým chilli má zákazník tú česť, skôr sa to podobalo na motivačnú reč ku kúpe tohoto balenia. Čo však oceňujem, je označenie štipľavosti od 1 do 5 papričiek na každom z balení. Pikantnosť bolo možné poznať už z vône, tie najmenej štipľavé pripomínajú niečo blízke kyslým uhorkám (veľmi subjektívne som niečo podobné cítil aj z chuti). Z tých najpikantnejších (red habanero a povestná carolina reaper) stačí pridať na celý tanier polievky za špičku lyžičky. Polievka začne pekne štípať ale nezmení chuť, čo je prednosť týchto superštipľavých omáčok v porovnaní so sladkokyslými "akože pálivými" omáčkami.
klad Rôzne úrovne pikantnosti
klad Carolina reaper aj red habanero vo forme omáčky namiesto prášku
klad Veľmi vkusné balenie
klad Málo informácii o obsahu priamo na balení
klad Menej pikantné omáčky veľmi ovplyvnia chuť jedla
příloha
avatar
Ľubomír
Chilli používam už dlhšie a toto balenie mi presne sadlo, sú tam extra štipľavé aj menej štipľavé varianty, presne ako to zákazník potrebuje, skúmavka má dobrú veľkosť, ľahko sa mesti do vrecka a tak sa dá stále nosiť pri sebe a použiť vždy pri jedle. Chuť je úžasná a preto dochuti každé jedlo k dokonalosti. Pri pracovných obedoch to koluje okolo stola a každý si rád dá chilli.
klad veľkosť balenia
klad chuť
klad kvalita
příloha
avatar
Martin
Krásne elegantné až darčekové balenie. Chuť prenikavá a štiplavosť sedí podľa označenia na jednotlivých baleniach. Chuť papričiek je výrazná a kvalita vysoká. Balenie obsahuje aj menej pikantné flaštičky pre slabšie povahy, ale aj extrémne pre tých ktorý konzumujú chilli pravidelne
klad Balenie
klad Obsah
klad Chuť
klad Praktická veľkosť
příloha příloha příloha
Povoliť všetko Upraviť Odmietnuť Povoliť výber Doména Platnosť Popis Spracovateľ