Otestovali sme robotický vysávač Cecotec Conga 8290 Power Ultra Home Genesis! Ako si poradil s neporiadkom?

image
otestované
Počet recenzií
19
ako ste hodnotili
5
9x
4
8x
3
2x
2
1
odporúča
89 %
Testované v období
od 21. 11. 2023
do 20. 12. 2023

Majte doma pomocníka na upratovanie, ktorý neodvráva. Extra výkonný robotický vysávač Cecotec Conga 8290 s laserovou navigáciou a vyprázdňovacou stanicou za vás nielen dôkladne vysáva, ale i mopuje. Naplánujte upratovanie celej domácnosti alebo vybraných miestností, definujte zakázané zóny, spúšťajte robota cez aplikáciu. Prekvapí vás extrémnym výkonom vysávania na kobercoch a dôkladne umytými podlahami

Robotický vysávač Conga 8290 Power Ultra Home Genesis

  • vysávanie a mopovanie
  • inteligentné dávkovanie vody s 3 intenzitami
  • stanica na vyprázdňovanie Conga Home
  • plánovanie úloh
  • mapovanie miestností
  • zakázané zóny
  • až 280 minút čistenia

Robotický vysávač Cecotec Conga 8290 Immortal Ultra Power Home Genesis podlahy povysáva aj umyje. Technológia Wash4You vďaka elektronickému čerpadlu zabezpečí rovnomerné a inteligentné dávkovanie vody, ktoré udržuje mop vždy vlhký. V aplikácii Cecotec si navyše môžete zvoliť jednu z 3 úrovní intenzity dávkovania vody pre bezpečné umývanie všetkých typov podláh. Zaslúžený lesk podlahám dodá aj špeciálny čistiaci pohyb vpred a vzad v tvare písmena Y, ktorý napodobňuje ručné mopovanie.


Sám uprace, sám sa vyprázdni

Zabudnite na upratovanie a nestarajte sa o plný zásobník vášho robota. Robotický vysávač uprace vašu domácnosť a prach zo zásobníka sa automaticky odsaje do uzatvárateľného vrecka vo vyprázdňovacej stanici Conga Home. Na plné vrecko vás automaticky upozorní technológia Bag Detect.

Prach zmizne až na 12 týždňov

Hygienické vrecko v stanici Conga Home vďaka objemu až 3 litre stačí meniť 4-krát do roka. Pri vytiahnutí sa vrecko samo uzavrie, vďaka čomu sa prach pri jeho výmene neuvoľní do ovzdušia. 

Sami si nastavte, kedy a ako upratovať

Funkcia Room Plan 2.0 umožňuje spustiť alebo naplánovať upratovanie celého vášho domova prípadne vybraných miestností. Pár klikmi v aplikácii Cecotec zvoľte miestnosti a poradie, v akom sa majú čistiť, nastavte želaný režim čistenia, výkon vysávania a množstvo vody pri mopovaní.

Viacposchodové mapovanie

Robotický vysávač dokáže zmapovať viaceré poschodia a zapamätá si až 5 máp. Tie sa dajú rozdeliť na jednotlivé miestnosti so zakázanými zónami. Užijete si tak dôkladné a personalizované upratovanie aj vo viacposchodových domoch či na chate.

Silná batéria, plná autonómia

Li-Ion batéria Immortal s kapacitou 5 200 mAh umožní až 280 minút nepretržitého upratovania na pokrytie viac ako 280 m2. Technológia Total Surface 2.0 zabezpečí, aby robot vždy dokončil upratovanie vášho domova. Ak zistí, že má vybitú batériu, vráti sa najrýchlejšou cestou do stanice, dobije sa a pokračuje v upratovaní tam, kde skončil. Viac informácií nájdete TU.


Hodnotenie
19
avatar
Valéria
Robotický vysavač Conga 8290 Power Ultra Home je veľmi dobrým robotickým vysávačom. Plusom je, že sa sám vyprázdni popri nabíjaní. Interval vyprázdňovania sa dá nastaviť. Mopuje veľmi dobre a spokojní sme aj s aplikáciou, ktorou môžeme vysávač ovládať. Dá sa v nej vybrať mapa, ktorú má vysávač použiť a nastaviť si pre každú izbu osobitný režim (sila vysávania, mopovanie). Vysávač nemal problém vyrobiť mapu a rešpektovať zakázané zóny. Mínusom je príliš hlasný a ostrý zvuk, ktorý sa nedá zmeniť, iba vypnúť. Balenie bolo dostatočne ochranné.
klad samovysypávanie
klad veľa možností nastavenia v aplikácii
klad dobre reaguje na pokyny z aplikácie
klad príliš ostrý a hlasný zvuk (dá sa iba vypnúť, nie zmeniť alebo stíšiť)
klad aplikácia iba v angličtine
klad nádržka spoločná na vodu aj prach - ťažšia údržba po mopovaní
příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Mária
S vysávačom sme veľmi spokojný, krásne saje aj na koberci, ľahko sa vyhýba predmetom v izbe. Veľké plus, že sa sám vyprázdňuje.Ovládame ho ajcez mobil. Pri zmýjaní odporúčame používať presne prípravok na zmýjanie, ktorý sa používa pre takýto typ vysávačov.
klad Satie
klad Výdrž batérie
klad Dizajn
klad Nič
příloha
avatar
Dominika
Za prijateľnú cenu vysávač Conga poskytuje skutočne výbornú kvalitu odvedenej práce. Vysávanie je zabezpečené viacerými úrovňami sily, takže je vhodné rovnako na podlahu ako aj na koberce. Jedinečnosť tohto vysávača je práve v tom, že okrem vysávania dokáže aj mopovať - stačí naliať vodu do nádržky a máte o čistotu podlahy postarané. Je plne automatizovaný, dokáže sa aj sám vyčistiť (prach sa odsaje v základnej stanici, kde máte pripravené vrecko). Z pohodlia sedačky a s mobilom v ruke si teda ľahko a efektívne viete upratať svoj byt. S kúpou som spokojná a teším sa na jeho ďalšie využitie.
klad krásny dizajn
klad multifunkčnosť
klad plne automatizovaný
klad relatívne tichý
klad výborný výkon
klad jednoduché ovládanie
příloha

Prílohy

IMG_3720.MOV
avatar
Ľuboš
Conga 8290 Power Ultra Home Genesis SK je robotický vysávač, ktorý kombinuje vysávanie a mopovanie s vysokou účinnosťou. Jeho cenový rozsah je výborný vzhľadom na množstvo funkcií, ktoré ponúka. Sací výkon sa nám zdá je pôsobivý a účinný nielen na tvrdé podlahy, ale aj na koberce či zbieranie chlpov domácich miláčikov, bral všetko. Mapovanie domácnosti je relatívne presné a umožňuje efektívne čistenie bez opakovaného preskakovania miestností. Jeho bezúdržbový režim uľahčuje starostlivosť o neho, čím ponúka praktické a spoľahlivé riešenie pre každodenné úlohy v domácnosti. Celkovo ako rodina tento produkt odporúčame, sme s ním spokojný.
klad decibely
klad výdrž batérie
klad Adaptabilita na rôzne prekážky
klad sací výkon
klad čas nabíjania
klad nič
příloha příloha
avatar
Lucia
Vysávač Conga je naozaj super. Poradí si aj s kobercom či väčším neporiadkom. Je super ze ma stanicu na vyprázdňovanie - to naozaj uľahčí prácu na 100%. Umyvanie je jedna z ďalších výhod tohoto vysávača. Ďalšou z výhod je možnosť vytvorenia zakázaných zón. Tiež je možné si načasovat vysávanie aj keď nieste doma.
klad možnosť vytvorenia zakázaných zon
klad umyvanie
klad vyprazdnovacia stanica
klad silnejšie sanie na koberci
klad chyba slovensky jazyk v aplikácii. Co starším ľuďom znižuje schopnosť pracovať s aplikáciou sami.
příloha
avatar
Simona
Vysávač funguje správne, hlučnosť je v norme. Hlučné je jedine pársekundové vyprázdňovanie obsahu do sáčku. Nádržka mopu sa dopĺňa ľahko, ale nevydrží na celý byt. Handričku je dobré aj častejšie umyť, v závislosti od špiny. Hrubé špiny je potrebné umyt ručne. Vysavač je super, na udržanie bežného poriadku, pri častom používaní. Pri malých deťoch nám vysávač behá každý deň. Aplikácia je prehladná. Cena primeraná produktu
klad Odpad netreba vysypať po každom vysavaní
klad Dobrá aplikácia, možnosť navolenia programov vysavania a oddelenie miestností
klad Viac možností umývania podlahy (V - spôsob, množstvo vody)
klad Pár sekundová hlučnosť pri vyprázdnovaní smetnej nádoby
klad Malá nádržka na vodu, nutnosť ručne umyť handru
klad Neodporúča sa používať čistiace prostriedky do nádržky na vodu
příloha
avatar
Ľubomír
Vysávač splní svoj účel , ale za takú cenovú hladinu by sme očákávali lepšiu kvalitu mapovania - nenarážanie do nábytku. Mapovanie miestností je celkom dobré , avšak nerozozná zrkadlo, Sací výkon je pomerne vysoký a dostatočný. Skvelá vec je stanica, kde sa môže vysávač sám vyprádzniť, i keď je to dosť hlučné.
klad Výber konkrétnej miestnosti na vysávanie
klad Výdrž batérie
klad Aktuálne zobrazovaná poloha v app
klad Možnosť zdiaľeného prístupu
klad Navolenie zakázaných oblastí
klad Dá sa navoliť intenzita vysávania a mopovania
klad Sám si urobí mapu miestností
klad Funkcia tiché umývanie
klad Hlučné vyprázdňovanie
klad Narážanie do vecí
klad Posúvanie ľahkých vecí
klad Aplikácia v angličtine
klad Nevie povysávať kožušinku - zasekne sa
klad Nevie rozoznať zrkadlo od miestnosti
příloha
avatar
Kristián
Cena po zľave skvelá za vysávač s takými funkciami ako mapovanie a automatické vyprázdnenie odpadu po vysávaní. PVC podlahu zvláda super, koberec s krátkym vlasom tiež, pri 4 mačkách v byte vysáva každý deň. Mapovanie domácnosti trochu trvalo ale aj tak super.
klad Mopovanie
klad Výdrž batérie
příloha
avatar
Lucia
Conga je môj prvý robotický vysávač, čiže nemám ho s čím porovnávať. Mojim hlavným dôvodom pri obstarávaní vysávača bolo hlavne odbremeniť sa. Vysávač má mnoho funkcií, čo sa týka nastavenia, a preto mi príde trošku zložitejší. Ako výhodu beriem to, že si viem nastaviť kam nemá ísť vyznačením červených zón. Určite je výhoda mopovanie, aj keď zároveň si kladiem otázku, či je čistá voda postačujúca. Musím fakt oceniť že umýva dobre a nezanecháva žiadne šmuhy. Osobne mi príde trochu hlučný, čo vnímam skrz toho, že mám doma malé dieťa a čas kedy by som chcela využiť k vysávaniu je jeho spánok, čo ma pri jeho hlučnosti trochu odrádza. Taktiež ešte občas naráža do nábytku aj keď má nastavenú trasu,. prípadne si zmení trasu.
klad Farba
klad Dizajn
klad Funkcie
klad Čakala som menšiu hlučnosť
příloha
avatar
Robert
Nová skúsenosť s robotickým vysávačom conga milo prekvapila. Jeho cenová kategória je priaznivá za pomerný výkon.Vysávanie a sací výkon je dobrý nieje až taký hlučný a na kobercoch ešte zaberie viac. Veľke plus je aj vyprázdňovanie v stanici ale je to aj dosť hlučné . Mopovanie je šikovne a precízne ale treba za každým mopovaním čistiť handričku. Teda je potrebná po mopovaní údržba. Z môjho pohľadu chýba pod stanicou daka podložka po mopovaní tam ostane vlhko/mokro. Veľmi šikovná je aj appka ktorá má nedostatočný preklad a trochu dá zabrať pri používaní a naučení sa s ňou pracovať. Postupne sa dá naučiť a krásne vykresľuje a mapuje byť a miestnosti. Dá sa nastaviť harmonogram upratovania, sledovanie čo už je upratané a nastavovať zóny.
klad Prakticka dokovacia stanica s vyprázdňovaním
klad Mapovanie miestnosti
klad Pri náhlej prekážke sa vráti späť a uprace vynechané miesta
klad Precíznosť na kobercoch
klad Dlhá výdrž
klad Hlučnejšie vyprázdňovanie
klad Väčšia výška (zasekava sa pod nábytkom )
klad Chýbajúca podložka pod stanicou
klad Komplikovaná app na začiatku
příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Martina
Vysávač Conga má elegantný vzhľad, a nepotrebuje veľa vašej asistencie, po nastavení v aplikácii parametrov: kedy, kde a ako chcete vysávať sa viac o nič nemusíte starať. Sací výkon je veľmi dobrý milo ma prekvapil, so stieraním netreba čakať zázraky, ale pri pravidelnom upratovaní aj to postačí. U nás vysával dlažbu, vinylovú podlahu, koberce nemáme, ale prechody medzi miestnosťami - prechodové lišty zvláda výborne. Čo považujem za nevýhodu je že v aplikácii chýba slovenské alebo české menu.
klad rýchlosť a kvalita vysávania
klad nie je slovesnké menu v aplikácii
příloha příloha
avatar
Miriam
Skvelý pomocník na každodenné upratovanie. Výborne vysáva, účinne mopuje, bez problémov si poradí s mačacími chlpmi aj štrkom. Až na pár výnimiek sa dobre vyhýba všetkým prekážkam. Po dokončení vysávania sa vráti naspäť na stanicu, kde sám odsaje prach do vrecka, je to skvelá funkcia, ktorá ma najviac teší, nemusím vysypávať špinu ručne. Nastavenie zakázaných zón v apke funguje výborne, dajú sa nastaviť aj rôzne preferencie pre každú izbu zvlášť. Najväčšiu nevýhodu vidím v systéme odpájania mopu, treba na vysávač doslova striehnuť aby nevošiel do stanice s mokrým mopom. Narozdiel od iných značiek tento mop má odsávanie špiny, nabíjacie porty a nástavec na mop všetko na 1 strane vysávača. Veľmi zlé riešenie, ktoré je frustrujúce. Aplikácia je bez sk, cz jazyka, má množstvo chýb, vyše polroka nevyšla aktualizácia, na podpore vám nikto neodpovie. Vzhľadom na výhodnú cenu je aj tak vysávač super, no za plnú cenu by som ho neodporúčala.
klad Vysoký výkon, dobre saje prach aj chlpy
klad Dobre mopuje
klad Nastavenia intenzity
klad Samovyprázdňovacia stanica
klad Dlhá výdrž batérie
klad Nastavenie rôznych režimov
klad Presná mapa s rôznymi nastaveniami
klad Tichý chod
klad Veľké vrece na smeti až 3 litre
klad Pekný dizajn
klad Aplikácia bez cz, sk jazyka
klad Neprehľadné nastavenia a škaredý dizajn appky
klad Zaznamy v histórii sa ukladajú až na druhý deň a niektoré tam nie sú vôbec
klad Hra v appke je stále zablokovaná napriek mnohým upratovaniam
klad Na 'live podporu' v appke vám nikto neodpovie, príde iba automatická správa a úplná ignorácia
klad Nepraktická nádrž na špinu a vodu 2v1 na rovnakej strane ako nabíjacie porty
klad Vysávač treba stihnúť rýchlo stopnúť aby sa nešiel nabíjať s mokrým mopom a odpojiť mop, vyliať vodu
příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Jana
Vysavač vysáva v pohode, účel spĺňa, vysaje aj hrubšie nečistotu, zozbiera vlasy. Po vysávaní je pekne čisto. Mapovanie domácnosti je fajn funkcia,ale ajbpo zmapovaní vysavač stále naráža do predmetov, do dverí, atď... obávam sa že sa tým ničí. Mopovanie je tiež výhodou, dôkladnejšie však človek umyje podlahu ručne.
klad Sací výkon
klad Rýchlosť upratovania
klad Možnosť nastavenia výkonu
klad Pomer cena/kvalita
klad Niekedy bol vysavač "zmätený" nevedel sa zorientovať v miestnosti
klad Nemožnosť vybrať si iný jazyk nez AJ v apke
příloha příloha
avatar
Zuzana
Conga 8290 Power Ultra Home Genesis SK bola pre mňa láska na prvý pohľad! Dlhšiu dobu som hľadala niečo, čo mi skutočne v domácnosti pomôže a odbremení ma aspoň od každodenného zametania podlahy v kuchyni a obývačke, kde sa najviac počas dňa zdržiavame. Teraz len ťuknem do mobilu, pošlem Congu vďaka mape celého domu do vybraných miestností a popritom môžem robiť niečo iné alebo si len tak na pár minút oddýchnuť.
klad vysáva a súčasne mopuje
klad sama sa vyprázdňuje
klad mapa priestorov je na nezaplatenie
klad možnosť nastaviť zakázané zóny
klad turbo ťah na koberce
klad jednoduchá inštalácia
klad pomerne tichý chod
klad trošku zložitejšia aplikácia na ovládanie a množstvo pokynov v anglickom jazyku
příloha příloha
avatar
Zuzana
Inštalácia a spustenie vysávača jednoduché a rýchle. Vysávač vysáva veľmi dobre - dobrý sací výkon, rovnako mopovanie je v poriadku. Z tohto hľadiska kvalitný produkt. Čo ma sklamalo je, že výrobca na vysávač nalepil veľkú nálepku kt. ruší vzhľad. Aplikácia nie je veľmi praktická, popisy v nej sú v rôznych jazykoch, obývačku mi rozdelilo na 2 separátne miestnosti.
klad návod na obsluhu v češtine
klad dobrý sací výkon
klad automatické vyprázdňovanie zásobníka na nečistoty
klad výdrž batérie
klad veľká nálepka na vrchnej strane vysávača
klad aplikácia je chaotická
klad cena 499€ príliš vysoká
příloha příloha příloha
avatar
Oliver
Zadovazil som si tento vysavac ako novu nahradu vysavaca ktory uz mam dlhsie. Oslovilo ma mopovanie, laserova navigacia, dokovacia a vyprazdnovacia stanica. Nepocital som, ale s vyskou vysavaca (10,2cm), nezmesti sa mi pod sedacku a nabytok. On sa tam aj snazi dostat a je pri tom dost agresivny, aby si presadil svoje, proste tvrdohlavy vysavac. Po zmapovani bytu som mu nastavil virtualnu stenu a vypada, ze pod skrinky sa uz nesnazi dostat. Sedacku som musel podvihnut o 1cm, aby bolo aj po nou postierane a povysavane. Paci sa mi, ze ma nastavenie automatickej detekcie koberca a tym padom si sam zapne turborezim, ked pride na koberec. Mopovanie do tvaru Y je tiez zaujimave, snazi sa nasimulovat utieranie handrou a celkom mu to ide, manzelka si pochvaluje. Velmi rad sa zamota do behunov a vlastne vsetkeho co ma strapce alebo chlpy. Potom ho treba zachranovat. Inak je celkom fajn
klad Automaticmlke vyprazdnovanie
klad Mopovanie do tvaru Y, manzelka spokojna
klad Aplikacia ( ma svoje nedostatky, ale s tym sa da zit)
klad Laserova navigacia
klad Na mape vidno kde sa aktualne nachadza a kde uz bol
klad Naraz vysava aj mopuje
klad 4 urovne vysavania
klad 4 urovne davmovania vody na mop
klad Detekcia koberca
klad Pre moje potreby je vysoky ( 10,2cm ), nezmesti sa pod skrinky a sedacku
klad Ked sa niekam chce dostat a zasekne sa o ochranu laseroveho oka, tak sa dobija na to miesto, az kym ho neprelozim
klad Aplikacia je niekedy trochu chaoticka a casto potrebuje restart, hlavne pri editovani mapy
klad Manzelke vadi zvuk pri vysavani, asi blba frekvecia motora, roomba jej nevadi
klad Mala nadobka na smeti, ale to zas kompenzuje odsavacia stanica
klad Vysavac sa sice sam vyprazdni, ale treba mu obcas pomoct vycistit nadobku na smeti
klad S pripojenym mopom sa nevyoradzni do stanice
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Jana
Z vysávačom je ľahká manipulácia ako aj inštalácia aplikácie. Denne mam vysavač nastavený automaticky na určity čas kedy aj keď niesom doma si viem vysavač skontrolovať, vysavač aj posiela upozornenia. Vysavač ma veľa možnosti vysavania a zmyvania, veľmi dobré je aj automatické zosilnenie pri vysávaní koberca
klad Automatické nastavenir na určity čas
klad 5 módou a 3 sily vysávania
klad Nastavenie vody pri zmývani, možnosť zmývať bez vysavania
klad Vyhoda FIND CONGA keď sa vysavač dostane napr. pod postel
klad Nastavenie vysipávania po každom cykle
klad Aplikácia nieje v SK/CZ jakyku, čo pre ľudí bez znalosti ang. može byť zložité
klad Niekedy keď je preplneny nevie sa dobre vysipať
příloha
avatar
Emese
Mapovanie uz na 1.pouzitie. Saci vykon je dobry. Funkcia silent cleaning je velmi dobry, tichy. Kazdy den pouzivam na vysavanie. Aj koberec velmi dobre vycisti. Zbiera aj chlpy, necistoty. Mopovanie je jednoduchy. 120m2 vycisti naraz v pohode. Cenovo je idealne. Velmi dobra pomocka v domacnosti.
klad Saci vykon
klad Netreba po kazdej pouzitie vycistit
klad App je jednoduchy
klad Zasekne pod toaletom a pod postelom
příloha
avatar
Lenka
S vysávačom som sa musela dlhšie spriateliť, ale nakoniec sa podarilo ? síce má trochu zložitejšiu aplikáciu, ale inak funguje super, dobre saje a umývanie je tiež v poriadku. Oceňujem tichý chod, batéria vydrží na vysatie celého domu aj pri dlhších programoch.
klad Tiché vysávanie
klad Vzhľad
klad Mopovanie
klad Dlha výdrž batérie
klad Sám sa vysýpa
klad Zasekáva sa pod nábytkom
klad Alikacia iba v Anglickom jazyku
příloha příloha příloha příloha
Povoliť všetko Upraviť Odmietnuť Povoliť výber Doména Platnosť Popis Spracovateľ